Biżuteria to zasadniczo bezużyteczne przedmioty, są małymi kawałkami metalu czy kamienia, które potrafią osiągać absurdalnie wysokie ceny. Niezwykłe jest w nich to, że stają się nośnikami emocji, wyobraźni – to niezależne od materiału i magiczne. Cenimy to, że za projektami kryją się ciekawe historie, to, że biżu wychodząca z naszej pracowni staje się dla kogoś amuletem, atrybutem dodającym mocy.

Sercem Todoro jest pracownia złotnicza. Nasza biżuteria powstaje głównie z surowców naturalnych, metali szlachetnych, minerałów. Ważna jest dla nas wysoka jakość materiałów i wykonania – to pozwala przedmiotom trwać w niezmienionej formie przez lata. 

Tworzenie biżuterii jest dla nas polem dla zderzeń punktów widzenia, spotkań różnych wyobraźni. Poza tym, że w Todoro powstają rzeczy, które sami projektujemy, drzwi pracowni są otwarte dla pomysłów z zewnątrz. ✨ Cenimy proces. Zapraszamy do współpracy projektantów, którzy swoją kreatywność i warsztat skupiają na jubilerstwie, ale też artystów innych dziedzin sztuki, których pomysły wcielają w życie jubilerzy. Takie kooperacje potrafią przynieść niespodziewane rezultaty, często pojawia się wtedy iskra świeżości, którą uwielbiamy.

Cenimy proces – link do rozmowy, którą przeprowadziła z nami Ola Koperda w grudniu 2023; opowiadamy o Todoro.

Todoro tworzy kilka osób. Paweł, Ola, Leszek, Joanna, Piotr, Marysia. Zapraszamy <3

TAM,
GDZIE
POWSTAJĄ
SKARBY.

Projekt i realizacja: