Sercem Todoro jest pracownia złotnicza. Nasza biżuteria powstaje głównie z surowców naturalnych, metali szlachetnych, minerałów. Ważna jest dla nas wysoka jakość materiałów i wykonania – to pozwala przedmiotom trwać w niezmienionej formie przez lata. Produkcję w dużej mierze opieramy na obiegu zamkniętym. Srebro i złoto są materiałami, które łatwo odzyskiwać i poddawać recyklingowi.

Biżuteria to zasadniczo bezużyteczne przedmioty, są małymi kawałkami metalu czy kamienia, które potrafią osiągać absurdalnie wysokie ceny. Jednak najbardziej niezwykłe jest w nich to, że często stają się nośnikami emocji, fantazji, uczuć – to niezależne od materiału i naprawdę magiczne.

Tworzenie biżuterii jest dla nas polem dla zderzeń punktów widzenia, spotkań różnych wyobraźni. Poza tym, że w Todoro powstają rzeczy, które sami projektujemy, drzwi pracowni są otwarte dla pomysłów z zewnątrz. ✨ Cenimy proces. Zapraszamy do współpracy projektantów, którzy swoją kreatywność i warsztat skupiają na jubilerstwie, ale też artystów innych dziedzin sztuki, których pomysły wcielają w życie jubilerzy. Takie kooperacje potrafią przynieść niespodziewane rezultaty, często pojawia się wtedy iskra świeżości, którą uwielbiamy.

TAM,
GDZIE
POWSTAJĄ
SKARBY.

Projekt i realizacja:
0