WARSZTATY MITSURO HIKIME

CO TO JEST MITSURO HIKIME

Mitsuro Hikime to opracowana w Japonii ponad 1300 lat temu technika wytwarzania wosku, dzięki której zyskuje on niepowtarzalne właściwości. Składniki zmieszane w odpowiednich proporcjach tworzą strukturę plastyczną a jednocześnie ciągliwą i pozwalają niemal rysować woskowe modele.

Mitsu – miód
Ro – wosk
Hiki – rysunek
Me – tekstura

Praca z tym woskiem może wydawać się nieco trudna, ale przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania, zaskakuje efektami jakie można dzięki niej uzyskać. W procesie rozgrzewania i ugniatania w dłoniach wosk rozwija niesamowity liniowy wzór, który dodaje niepowtarzalnego charakteru projektom. Może się składać, zwijać, przeplatać, rozciągać, marszczyć, rolować, skręcać – im dłużej trzyma się go w dłoniach tym więcej swoich możliwości objawia.
W ostatnich latach Mitsuro Hikime zyskało na popularności wśród jubilerów na całym świecie ze względu na swoją unikalną teksturę, łatwość użycia i wszechstronność. Jesteśmy podekscytowani mogąc zaprosić was w podróż z tą niesamowitą techniką.

WARSZTATY

Podczas warsztatów dowiecie się jak od podstaw powstaje wosk Mitsuro, a następnie jak z nim pracować aby przy jego pomocy zrobić biżuterię. Będziemy tworzyć woskowe modele wybranych przez was elementów biżuterii. Ważny tu będzie czas na swobodne eksperymentowanie. Rysowanie i malowanie może pomóc oswoić się z formą. Warsztaty organizujemy w małych grupach, w kameralnej przestrzeni naszej pracowni, zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Gotową biżuterię odlejemy w srebrze po zakończeniu warsztatów – będziecie mogli odebrać ją u nas w Todoro lub wyślemy ją na wskazany adres:)

Zajęcia z Mitsuro Hikime są otwarte dla każdego, odpowiednie dla początkujących ale też doświadczonych jubilerów, którzy chcieliby nauczyć się tej techniki.

Prowadzący: Piotr Lewkowicz

Czas trwania: 4 godziny

Koszt: 475 zł

W cenie: udział w warsztatach, wykorzystanie wyposażenia
pracowni – stanowisk, wszystkich potrzebnych narzędzi i materiałów;
biżuteria odlana z wykonanego w czasie warsztatów modelu
także jest w cenie i staje się własnością uczestnika.

Projekt i realizacja: