WARSZTATY W PRACOWNI TODORO

Warsztaty poświęcone technice wytwarzania biżuterii metodą traconego wosku. Pod okiem doświadczonych twórców możesz samodzielnie wykonać wybrany element biżuterii srebrnej. To świetna okazja aby własnoręcznie stworzyć wymarzoną biżuterię dla siebie albo dla kogoś bliskiego.

Czas trwania procesu rozdzieliliśmy na trzy dni, po 5 godzin każdego dnia; poniżej program.
Daty kolejnej sesji warsztatowej:

13, 14, 20 stycznia

24, 25 lutego,  2 marca


Krakowska 6, Kraków

Prowadzący:
Joanna Rolicka
Piotr Lewkowicz

Program:

1., 2. dzień

Wstęp
Trochę teorii i wstępnych informacji, które przydadzą się w procesie tworzenia. Dowiecie się m.in. jakie możliwości daje technika, którą bierzemy na warsztat, czy ma jakieś ograniczenia, zobaczycie przykłady prac wykonanych przy jej pomocy.

Projektowanie
Wizualizacja pomysłów za pomocą szkiców, rzeźb plastelinowych czy innych. Etap, który pozwoli dowiedzieć się – doprecyzować – co tak naprawdę chcecie wykonać i jak to ma wyglądać. Możliwości jest mnóstwo, a wyobraźnia często nie zna granic (o innych poinformujemy).

Kształtowanie woskowego modelu
Przy użyciu szeregu różnych narzędzi zamienicie woskową bryłę w określony na poprzednim etapie kształt. Wosk jest bardzo wdzięczną materią, postaramy się ją dodatkowo oswoić i dopilnować aby każdy z uczestników był dumny ze swojego woskowego modelu.

3. dzień

Prace końcowe
Szlifowanie, polerowanie, dopieszczanie. Tygodniowa przerwa przed ostatnim dniem warsztatowym da nam czas na to, aby odlać Wasze woskowe modele w srebrze. Metalowy odlew oddamy w Wasze ręce abyście mogli dokonać wszelkich wstępnych i ostatecznych szlifów osobiście. Każdy drobny ruch pilnika ma znaczenie. Na tym etapie można przekonać się jaka to jest tak naprawdę brudna robota to całe złotnictwo.

Spotykamy się w godzinach 10:00 – 15:00

Do wzięcia udziału w warsztatach nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie.
Liczba miejsc ograniczona.

Koszt: 1500 PLN
W cenie: udział w warsztatach, wykorzystanie wyposażenia
pracowni – stanowisk, wszystkich potrzebnych narzędzi i materiałów;
wykonana biżuteria także jest w cenie i staje się własnością uczestników.

:::::::::>>>>>> MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI I OPŁATY TUTAJ <<<<<<::::::::

ZAPRASZAMY !

Projekt i realizacja: